Önce bu simgeye, daha sonra "Ana Ekrana Ekle" seçenekleri tıklayarak Neutron'a kısayol oluşturabilirsiniz.

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

ip kamera ve network kamera nedir

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

ip kameralar görüntüleri dijtal bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

Kendi IP numaraları vardır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özellikle donatılmışlardır.

ip kameraların herhangi bir pc ye bağlı olmaları gerekmez. Ağdaki router, switch ya da hub a bağlı olması yeterlidir.

IP Kameralar lens ve bileşenleri ışık ve farklı dalga boylarından oluşan görüntüyü yakalar ve elektirik sinyaline çevirir. Bu sinyaller analog formdan dijital forma çevrilir ve sıkıştırılarak ip networkü üzerine gönderilir.

IP Teknolojisinde Neutron

Bu gelişen teknoloji dünyasında Neutron yerini almış olup, çok güçlü altyapısı ile yeni teknolojiler üretmek için zemin hazırlamaktadır. Günümüz güvenlik sektöründe ip, hdcvi, hd-sdi, analog sistemlerde teknolojinin gelebildiği en üst noktaya ulaşmasında Neutron büyük bir sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Neutron 1 Megapixel’den 10 Megapixel’e kadar çözünürlüğe sahip kameralar ve 256 kanala kadar standalone NVR cihazları üretmektedir.

Doğayı koruyan, düşük enerji tüketimi ile yüksek çözünürlük göndermeyi başaran eco-savvy teknolojisi ile sektörde bir ilke daha imza atmıştır. Gelişen teknolojilerden haberdar olmak için Neutron’u takip etmeye devam edin.